Koncert

Koncert: zapomělsem + něco něco

02. 11. 2024 20:00, Ostrava, Dock Ostrava

Cena vstupenky: 250 Kč (předprodej končí 02. 11. 2024 18:00)

Po zaplacení vstupenky platební kartou nebo převodem, Vám do 2 minut přijde na váš mobil PLNÁ VSTUPENKA ve tvaru originálního kódu. Na akci si vezměte svůj funkční mobilní telefon. Při vstupu se prokážete vaší vstupenkou s unikátním kódem a budete na akci vpuštěni bez doplatku.

Více informací

Zapomělsem 

Hudební projekt Zapomělsem, za kterým stojí brněnsko-jesenický songwriter Aleš
Macenauer, zaujal v roce 2021 českou alternativní scénu albem Měsíc ve váze. Původní folková estetika se z jeho druhé desky Jesnou z roku 2023 vytrácí a album se posouvá k elektronickému zvuku, jemuž dominují syntezátory, taneční beaty a post-punkové kytary.
Autor si zde zachovává svůj příznačný rukopis, produkcí se však tentokrát přenáší na parket smutné diskotéky. Vlajkový singl Smál jsem se a hvězdy padaly stále rotuje na stanicích
jako Radio 1 a Radio Wave, některé další skladby se objevily např. i na Radio Proglas.
Samotná deska pak byla pořadem Reflektor zařazena mezi top 10 loňských nahrávek a
Vinyla ji označila za album týdne.

Živě Zapomělsem vystupuje ve dvou až tří členné sestavě. Na podiu se objevují kytary i analogové syntezátory a samplery a samotné koncerty oscilují mezi indie kytarovkou až soft technem. Zapomělsem za dobu své existence odehrál více než sto koncertů, mimo jiné na festivalech Metronome, Boskovice či Banát. Vystupoval také jako support Jaromíra 99 nebo Post-hudby.

 

Něco něco hrají lehkonohý indie pop, ve kterém můžete slyšet vliv post-punku, české nové vlny i taneční hudby. Kapelu něco něco tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává také syntezátory a kytaru. Na koncertech je doprovází energický bubeník Václav Švestka.

Hlavní textařka Alžběta Trusinová často pracuje s tématem ženské zkušenosti a empowermentu. Její česky psané texty s prvky hravosti a nadsázky promlouvají k posluchačům a posluchačkám napříč věkem a pohlavím. 

Kapela vznikla v roce 2019 a vydala tři desky, Začíná (2020), Útržky (2021), za které byli nominováni na hudební ceny Vinyla a Apollo, a Třetí (2023).
Něco něco jsou pár a kapela. Spolu žijí, skládají a koncertují. A milují to.

GIG.cz doporučuje

Partneři

HRANICE EXISTUJÍ JEN V MYSlÍCH LIDÍ BB press GLANC MUSIC FT RECORDS kd rubń MUSILKA STARA PEKARNA SEMILASSO JABU AMP EUROTRIALOG
GIG vstupenky